Regresyon Test Tasarımı ve Koşumu

Teknoloji dünyasında sık sık yapılan değişiklikler ve geliştirmeler, herhangi bir uygulamanın veya yazılımın başarısı için kritik hale gelmiştir. Bununla birlikte, bir geliştirici herhangi bir yazılımda her değişiklik yaptığında veya değişiklik getirdiğinde, beklenmedik sonuçlara yol açma olasılığı yüksektir. Bu nedenle, bu değişikliklerin mevcut uygulamaların diğer kısımlarını engellememesini veya parçalamamasını sağlamak önemlidir.

Regresyon testi, sık değişikliklerden sonra uygulamaların hatasız kalmasını sağlamak için güvenilir bir yoldur. Son değişikliklerin mevcut herhangi bir işlevselliği bozulup bozulmamasını gösterir. Yeni bir yazılım sürümünde hataları bulmaya ve önceki hataların düzeltilmesini sağlamaya yardımcı olur. Regresyon testleri küçük durumlarda manuel olarak yapılabilir. Ancak, çoğu durumda, bir uygulama her güncellendiğinde bir test grubunu yinelemek, zaman alan bir görev haline gelebilir. Bu nedenle otomatik bir yazılım test aracı gereklidir. Otomatize edilmiş regresyon testlerinde; Çoklu platform otomasyonu, Risk bazlı regresyon, paralel yürütme, API testleri ile daha hızlı işlevsellik kapsamı, Performans etki analizi yapılarak süreklilik sağlanır.

Otomatik Regresyon Test Hizmetlerimiz, Test Altında Uygulamanın mükemmel regresyonunu sağlama standardına dayanmaktadır. Bunu aşağıda belirtilen tekniklerin bir kombinasyonu takip eder:

Yazılım Regresyon Testi

Sistem Entegrasyon Regresyon Testi

Fonksiyonel Regresyon Testi

 

Regresyon test modelimiz Kalite Güvence ekiplerinin test seçimi ve hata tespiti arasında makul bir denge sağlamasına yardımcı olur.

 

+90 216 706 4661

Cevizli Mah. Zuhal Cd. No:46 Ritim İstanbul A1 Ticari Blok No:376 Maltepe / İSTANBUL